Agregaty Prądotwórcze

Agregaty przenośne

Agregaty PrzenośneNajbardziej popularne agregaty prądotwórcze – używane wszędzie tam gdzie przydaje się stosunkowo niewielka moc oraz zaleta jaką jest niska waga agregatu. Najczęściej występują w wersji na tzw. ramie i posiadają zbiornik paliwa umieszczony nad silnikiem. Najpopularniejszym paliwem dla tego typu agregatu jest benzyna. Najczęściej w tego typu agregatach stosowanym sposobem rozruchu jest tzw. rozrusznik nawrotny czyli klasyczna linka ze sprężyną potocznie określana jako szarpak do agregatu lub rozrusznik ręczny.

Więcej informacji

Agregaty stacjonarne

Agregaty Stacjonarne Agregaty stacjonarne, nadają się do transportu na samochodzie, można je także wyposażyć w podwozie do przetaczania, np po terenie zakładu. W tej klasie agregatów prądotwórczych najczęściej występują silniki zasilane olejem napędowym, częściej można też spotkać wersję w obudowie oraz znajdujące się na wyposażeniu układy automatyki. Sterownik agregatu i SZR najczęściej wykonany w oparciu o styczniki z blokadą mechaniczną i elektryczną.

Więcej informacji

Agregaty Prądotwórcze WOM

Agregaty Prądotwórcze zasilane z wałka WOM ciągnika. Wykorzystywane najczęściej przez gospodarstwa rolne, ogrodnicze, hodowlane. Agregat składa się z przekładni i prądnicy zamocowanej na ramie, a źródłem mocy jest w tym przypadku silnik ciągnika. Ceny agregatów na WOM z markową prądnicą np Linz zaczynają się około 4500 PLN za moc 10kVA 400V, a kończą w okolicy 17500 PLN za agregat o mocy 85kVA 400V jednak do napędu takiego agregatu minimalna moc na wałku WOM powinna wynosić 105 KM, czyli moc ciągnika musi mieć powyżej 190KM.

Więcej informacji

Agregaty Spawalnicze

Agregaty spawalniczeAgregaty wyposażone w prądnicę specjalnego typu zdolną do wytworzenia wysokich prądów spawania. Idealnie sprawdzają się w firmach instalacyjnych przy lokalizacjach w których utrudniony jest dostęp do źródła zasilania – place budowy, prace instalacyjne i montażowe w dużych odległościach od zabudowań. Agregaty spawalnicze występują z prądnicami jedno lub trójfazowymi i dzięki temu mogą także służyć jak źródło zasilania dla elektronarzędzi lub oświetlenia w miejscu pracy.

Więcej informacji

Agregaty Specjalne 

Agregaty SpecjalneAgregaty specjalne możemy podzielić na kilka grup po względem zastosowań np. agregaty z silnikami morskimi, agregaty montowane na samochodach. Lub pod względem rozwiązań technicznych napęd hydrauliczny lub też parametrów prądnicy napięcie lub częstotliwość np agregaty lotniskowe do zasilania samolotów. 

Więcej informacji

 

Biuro Handlowe – ul Bogusławskiego 24  60-214 Poznań 
Tel. biuro +48 616661216 biuro@agregaty-serwis.pl
Tel. kom 605836935 link do naszego sklepu AgregatySerwis.PL