Zasilanie awaryjne – dom jednorodzinny

Zasilanie awaryjne domu jednorodzinnego

    Instalacja zasilania awaryjnego wykonana przez naszą firmę w oparciu o agregat jednofazowy Elmeco AP1-100000. Jeden z wielu przykładów wykorzystania agregatu prądotwórczego jako zasilania awaryjnego w domu jednorodzinnym.  Instalacja agregatu prądotwórczego AP1 10kVA została wykonana wraz z układem SZR, systemem wentylacji pomieszczenia w którym generator został umieszczony oraz układem odprowadzania spalin. Aby maksymalnie uprościć układ zasilania awaryjnego domu, sterownik agregatu wraz z układem SZR zamontowano w dedykowanej szafie energetycznej w pobliżu istniejącego przyłącza energetycznego. Pozwoliło to na znaczną oszczędność na przewodach zasilających oraz oszczędziło  kosztów związanych z pracami instalacyjnymi w domu.
W samym domu nie zostały wykonane żadne modyfikacje instalacji zasilającej.

Jeśli są państwo zainteresowani zasilaniem awaryjnym waszego domu, firmy lub przedsiębiorstwa.
Zapraszamy do kontaktu z nami.

Zadanie jakie postawił przed nami nasz klient – to zasilanie do bramy wjazdowej, rolet w budynku, podtrzymanie zasilania dla układów elektroniki w domu oraz awaryjne zasilanie pieca CO2 . Pierwotny plan zakładał wydzielenie obwodów do zasilania z agregatu. Po skalkulowaniu kosztów wygrała jednak opcja kompleksowego zasilania awaryjnego całego budynku dzięki nieznacznemu zwiększeniu mocy agregatu. Takie rozwiązanie zasilania awaryjnego jest też na pewno wygodniejsze dla mieszkańców. Układ automatyki agregatu prądotwórczego SZR został zaprogramowany na automatyczne uruchomienie w określony dzień tygodnia na okres 10 min. Takie działanie pozwala osiągnąć dwa podstawowe cele, pierwszym jest przedłużenie żywotności samego agregatu prądotwórczego, drugim dość ważnym celem jest pewność działania układu zasilania awaryjnego – w przypadku awarii wiemy o tym wcześniej i możemy zareagować jeszcze zanim zasilanie awaryjne okaże się być niezbędne.

Dlaczego agregat Elmeco AP1- 10000 ?

Najważniejszym kryterium to markowe podzespoły: dwucylindrowy silnik Kohler CH18GS oraz prądnica synchroniczna. Inny ważny aspekt to gwarantowany czas pracy agregatu na zbiorniku paliwa, który wg producenta wynosi około 10h przy 75% obciążeniu. Na wyposażeniu agregatu jest też zaawansowany sterownik  TE 805 pozwalający na pełną automatyzację trybów  pracy układu zasilania awaryjnego.

Lokalizacja agregatu prądotwórczego ?

Pierwotny plan zakładał montaż agregatu prądotwórczego w piwnicy budynku mieszkalnego.  Po dokonaniu oględzin na miejscu instalacji,  została przedstawiona propozycja wyniesienia agregatu prądotwórczego do pomieszczenia jakim był  garaż  samochodowy w osobnym budynku.  Montaż został wykonany bez ingerencji w  instalację elektryczną budynku mieszkalnego.