Agregaty Prądotwórcze Przenośne

Agregaty Prądotwórcze Przenośne Agregaty Prądotwórcze Przenośne

używane są wszędzie tam gdzie przydaje się stosunkowo niewielka moc oraz niewątpliwa zaleta takich agregatów jaką jest mobilność. Agregaty prądotwórcze przenośne najczęściej występują w wersji na tzw. ramie i posiadają zbiornik paliwa umieszczony przy silniku agregatu prądotwórczego lub na ramie powyżej. Najczęściej wśród agregatów przenośnych można spotkać modele z silnikami benzynowymi które wygrywają w silnikami diesla w kategorii cena agregatu.

Silniki Agregatu Przenośnego to najczęściej jednocylindrowe silniki benzynowe, do prądnic większej mocy stosowane są natomiast silniki dwucylindrowe w układzie V. Silnik benzynowy agregatu prądotwórczego wymaga od użytkownika sporo uwagi. Należy pamiętać szczególnie o utrzymywaniu odpowiedniego poziomu oleju w silniku agregatu oraz o jego regularnej wymianie. (niski poziom oleju powinien uniemożliwiać uruchomienie silnika) Silniki tych agregatów najczęściej nie są wyposażone w filtr oleju więc wymiana oleju jest niezbędna do utrzymania agregatu w dobrym stanie technicznym.

Prądnice Agregatu Przenośnego Producenci agregatów bardzo często oferują tego typu agregaty z prądnicami wyposażonymi w układy elektronicznej regulacji napięcia AVR. Są także dostępne agregaty z prądnicami z regulacją kondensatorową – przydatne i polecane np na budowę lub do podłączania odbiorników miej wymagających od jakości prądu agregatu prądotwórczego. Spotkać można także agregaty wyposażone w układ inwertera oraz prądnicę PMG. Jest to rozwiązane dedykowane wszystkim tym użytkownikom którym bardzo zależy na jakości prądu z agregatu. Trzeba jednocześnie pamiętać, że zakup nowego układ invertera w przypadku jego uszkodzenia będzie sporym wydatkiem.

Rozruch Agregatu Przenośnego Najczęściej w tego typu agregatach stosowanym sposobem rozruchu jest tzw. rozrusznik nawrotny czyli klasyczna linka ze sprężyną potocznie określana jako  szarpak do agregatu lub rozrusznik ręczny.

Wśród agregatów prądotwórczych przenośnych występują także wersje w obudowie wyciszonej i rozruchem elektrycznym. Jeśli mają Państwo pytania – Zapraszamy do kontaktu z nami oraz odwiedzin naszego sklepu z agregatami Agregaty Prądotwórcze Przenośne


Biuro Handlowe – ul Bogusławskiego 24  60-214 Poznań 
tel. +48  616661216 biuro@agregaty-serwis.pl  link do naszego sklepu AgregatySerwis.PL